Balık Yağı Sipariş Hattı

Sipariş Hattı
Balık Yağı Hapı

%100 Doğal İçerik

balık yağı
Balık Yağı Hapı

Kategoriler

Balık Yağı Hapı

Facebook Sayfamız

Balık Yağı Hapı

Balık Yağı Çeşitleri

Balık Yağı Hapı

Avrupa Satış Fiyatlarımız

Avrupa Satış Fiyatlarımız
Balık Yağı Hapı

Son Eklenen Ürünler

Balık Yağı Hapı
Balık Yağı Hapı

Kapıda Ödeme

Ödeme Kolaylıkları
Balık Yağı Hapı

Balık Yağı Hakkında

Balık Yağı Hapı

Ödeme Kolaylıkları

Ödeme Kolaylıkları
Ödeme Kolaylıkları
Ödeme Kolaylıkları
Ödeme Kolaylıkları
Ödeme Kolaylıkları
Ödeme Kolaylıkları
Balık Yağı Hapı

Güvenli Alışveriş

Güvenlik
Balık Yağı Hapı
 

Balık Yağı Faydaları

Balık Yağı Faydaları Nelerdir?

• Omega 3 sağlıklı nöral yolları oluşturmak için temel teşkil ettiğinden balık yağının faydaları özellikle nörolojik ve psikolojik rahatsızlıklarda hissedilir. Şayet beden yeterli omega 3 ‘e sahip değilse, beyinden vücudun diğer yanlarına mesajları iletecek kolları başka bir yağ asidinden kuracaktır- omega 6 ile. Araştırmacılar omega 6 dan kurulan sinir hücrelerinin omega 3 ile yapılanlardan çok farklı olduğunu buldular. Bunun sonucu olarak, beyniniz “ sinyallerini karışık alabilir “, bu da depresyon, bipoler bozukluk ve birçok başka psikolojik rahatsızlıklara neden olur.

• Balık yağının diğer faydaları diyabetin ve diyabetin sebep olduğu hasarların önlenmesini içerir. Balık yağı takviyeleri maküler dejenerasyona bağlı görme kaybı ve bir dizi başka rahatsızlıkları önleyebilir.

• Eskimoların hayvansal yağ bakımında zengin beslenmelerine rağmen kandaki kolesterol düzeyinin düşük çıkmasının sebebi araştırıldığında bunun omega 3 yağ asidinden kaynaklandığını gösteren tespitler yapılmıştır. Eskimolarda Batılılara nazaran çok daha az kalp hastalığı görülmektedir. Omega 3 yağ asitleri kalp damar hastalıklarına karşı koruyucu bir destektir. Total kolesterolü ve trigliserid seviyesini düşürücü etkisi bulunur. Kan basıncını düşürücü ve kanı inceltici etkisi vardır. Balık yağı faydaları açısından öncelikle kalp dostu denilebilecek bir besindir. Kalp krizine karşı koruyucu etkisi vardır. İyi kolesterolü yükseltici etkisi bir diğer balık yağı faydası olarak belirtilebilir.

• Bazı araştırmalarda balık yağının tümör gelişimini yavaşlatıcı etkisi gözlenmiştir. Saflaştırılmış omega 3 yağ asitleriyle beslenen farelerde  kolon, akciğer, prostat, meme gibi farklı kanser türlerinin yavaşlatılabileceği saptanmıştır.

• Düşük kilolu doğan bebeklerde temel yağ asitlerinin eksik olduğu ve bununda bebeklerde zeka seviyesini olumsuz bir şekilde etkilediğine dair de araştırmalar bulunmaktadır.

• Dikkat eksikliği görülen çocuklarda balık yağı kullanımı bu sorunun giderilmesinde olumlu yararlar sağladığı son dönemlerde daha sıkça dile getirilen bir tespittir. Doktorun önerdiği doza uygun olarak çocuklarda balık yağı kullanımı tavsiye edilmektedir.

• Balık yağının çocuklarda zihinsel gelişimlerini olumlu etkilediği ve öğrenme kapasitesini artırdığı gözlemlenmiştir.

• Yurt dışında yapılan bir araştırma sonucunda omega 3 ün akıl sağlığı üzerinde katkılar yaptığı ve beynin yaşlanma sürecini yavaşlattığı belirtilmiştir. Alzheimere karşı koruyucu nitelikleri olduğu tespit edilmiştir. Omega 3 yağ asitleri en çok beyinde bulunur.

• Omega 3 ün beyindeki işlevinin depresyonu önlemede etkili olduğu da belirtilen bir bulgudur. Depresyonda olan hastalarda yapılan incelemede omega 3 oranının düşük oldugu görülmüştür.

• Romatizmal artritte eklem şişliğini ve ağrılarını hafifletici etkisi olduğu görülmüştür.

• Balık yağı astım hastalığında da yarar sağlayabilir. Balık yağı  damar yüzeyini genişletir ve bu şekilde dokular tarafından daha çok oksijen alınabilir.

• Gerçekten, geçen on yılda, muhtelif araştırmacılar balık yağı veya omega 3 ile diyabet, kalp hastalığı, depresyon, bipoler rahatsızlık, psoriasis, obezite, yeme bozuklukları, ADHD, şizofreni, osteoporoz, iltihaplı bağırsak hastalığı, maküler dejenerasyon, kolon kanseri, meme kanseri, astım ve prostat kanseri arasında ilinti keşfetmişlerdir.

Yorumlarınızı Bekleriz

6 Yorum yapılmış "Balık Yağı Faydaları"


 1. ARİF SARIYAR demişki 10 Kasım 12 07:53 

  EFA S-1200 Hakkında bana detaylı bilgi verirseniz çok sevinirim bu ürünün içerisinde bulunan maddelerin insan için ne gibi faydaları var.

 2. admin demişki 10 Kasım 12 09:12 

  Merhaba, Arif Bey;
  Öncelikle yorumunuz için teşekkür ederiz. Bilgisini almak istediğiniz EFA S-1200 ürünü hakkında bilgileri aşağı kısımda verdik.

  New Life EFA, yüksek konsantrasyon ve emilime sahip, ileri derecede saflaştırılmış Omega-3 yağ asitidir.
  Omega-3 yağ asitleri, vücut tarafından üretilemeyen ve dışarıdan yiyeceklerle ve takviyelerle alınması gereken doymamış yağ asitleridir.
  Omega-3 ihtiyacı anne karnındayken başlar. Çocukluk, ergenlik, yetişkinlik ve yaşlılık boyunca devam eder.

 3. yiğit demişki 03 Ocak 13 00:03 

  bu calionun balık yağları var bunlar kilo aldırrmı peki?

 4. admin demişki 22 Şubat 13 15:00 

  Merhabalar yiğit bey.. Tabi ki hem kilo almanızda hemde zeka gelişimi olarak kullanabileceğiniz bir üründür.

 5. Gamze demişki 11 Ağustos 13 17:39 

  Merhaba 33 yaşında bir cocuk annesi 1.60 boyu 37 kiloyum bu ilaci aldim kilo yapatmi gercekyen bilgi verirmisiniz lutfen

 6. admin demişki 26 Eylül 13 13:10 

  Merhaba Gamze Hanım,
  Balık yağını düzenli olarak kullanırsanız iştahınızın açılmasını sağlayarak kilo almanıza yardımcı olacaktır.
  Saygılarımızla,
  balikyagihapi.com